• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Wybór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym trzymamy wszelkie nasze ubrania. Wcale nie musi być nią duże pomieszczenie, aby utrzymać tam właściwy ład. Sprawdzi się ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, aby wydzielić garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane ubrania to najważniejszy czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. Wybór o tym, czy potrzebujemy wiele drążków na wieszaki, regałów bądź szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Pod uwagę trzeba wziąć także ewentualne dodatkowe miejsce na jakieś sprzęty, takie jak deska do prasowania lub żelazko.

Gdy mamy mało przestrzeni na garderobę, świetną decyzją będzie zakup szafy na wymiar. Jest to dobra metoda na zwiększenie przestrzeni na swoje rzeczy oraz inne przedmioty. Do niewielkiej garderoby warto zakupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która produkuje pakowne szafy ubraniowe. Dobrze jest zastanowić się także nad zakupem szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do magazynowania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Rewelacyjnym wyborem na powiększenie przestrzeni użytkowej garderoby będzie wstawienie do niej drzwi przesuwnych, nawet jeśli będzie to oddzielny pokój. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do otworzenia tradycyjnych drzwi. W takiej sytuacji możemy zdecydować się dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę musimy pamiętać, że wybór właściwych mebli to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Niezwykle istotne jest, żeby światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli Twoja garderoba to spory pokój, musimy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia doskonałym wyborem są LED-y. Nie tylko zużywają one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotny element każdej garderoby stanowi lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne przeglądanie się w trakcie wyboru stosownego ubioru, ale też zwiększy ono optycznie pokój. Jeśli Twoja garderoba jest mała, dobrze jest wybrać lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niedużych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

Categories: Pozostałe

Comments are closed.